postheadericon Meble tekturowe

Wśród najnowszych trendów w aranżacji wnętrz coraz więcej miejsca zajmują meble i surowce ekologiczne, przyjazne dla ich użytkowników, jak i dla środowiska. Nikogo już nie dziwią meble z surowego drewna czy meble ze skóry ekologicznej. Najwięcej kontrowersji, zaintrygowania i niedowierzania jednocześnie wzbudzają jednak meble wykonane z … tektury. Potoczne nasze doświadczenie z tekturą może sprawiać wrażenie, iż materiał ten kompletnie nie nadaje się na wykonanie mebli, które mają być trwałe, wytrzymałe, na których można siąść czy postawić np. telewizor. Nic bardziej mylnego! Meble z tektury sprawdzają się tak samo jak meble z płyty lub drewna, a poza tym mają i inne zalety.

Meble z tektury są wytrzymałe, gdyż wykonywane są ze specjalnej wielowarstwowej, falistej tektury, która jest dziesięciokrotnie bardziej wytrzymała od tektury, z której robi się zwykłe pudełka. Tektura taka jest naprawdę twarda – nie zagina się, nie ugina, nie załamuje. Ponadto specjalna warstwa emalii, którą pokryte są meble tekturowe, chroni je zarówno przed przemoczeniem jak i przed zapaleniem się. Możemy więc wylać na takie meble kubek herbaty, czyścić je wilgotną ściereczką, stawiać na nich ciężkie kwiaty w donicach, książki w grubych oprawach i pozostaną one wciąż w takim samym stanie. Ogromnym ich plusem jest to, że są przy tym bardzo lekkie i poręczne. Nie musimy zatrudniać nikogo do wnoszenia i wynoszenia takich mebli z mieszkania; przemeblowanie pokoju, zmiana ułożenia mebli, malowanie ścian pokoju nie przynoszą dużych problemów. Meble z tektury łatwo przesunąć, przenieść, część z nich ma kółka, więc każdy poradzi sobie ze zmianą aranżacji wnętrza. Szczególnie meble tekturowe przypadną do gustu osobom młodym i mobilnym, często zmieniającym miejsce zamieszkania, lubiącym zmiany w aranżacji przestrzeni wokół siebie.

Meble tekturowe z pewnością zainteresują osoby, które cenią sobie oryginalny, niepowtarzalny design i które jednocześnie lubią styl ekologiczny. Eco design zagarnia coraz większe przestrzenie i coraz więcej osób zaczyna żyć ekologicznie i otaczać się ekologicznymi przedmiotami. Aż 70% surowca potrzebnego do tego rodzaju mebli pochodzi z makulatury, dzięki czemu przyczyniamy się do ochrony środowiska i powtórnego wykorzystywania surowców. Gotowe meble z tektury również podlegają recyklingowi i ponownym przetworzeniom. Meble tekturowe – krzesła, komody, regały, stoliki, szafki, pufy – mają różne kolory, barwne wzory i zadziwiają swoją oryginalnością. Jeśli w życiu lubimy niesztampowe zachowania i intrygujące przedmioty, meble z tektury są z pewnością dla nas.

 

No tags for this post.