postheadericon Łóżko drewniane

Łóżko jest bez wątpienia jednym z najważniejszych mebli w całym domu, a w szczególności w sypialni, a mimo to często kupujemy łóżko bez zastanowienia, nie zdając sobie sprawy, że samo łóżko drewniane może stanowić główny element designerski pomieszczenia. Wszystko zależy od naszego wyboru i naszej fantazji. Drewniane łóżka z pewnością należą do najchętniej wybieranych przez nas łóżek – lekkie, a jednocześnie solidne, proste i naturalne bez problemu wkomponowują się w każdą przestrzeń, nie dominują nad innymi meblami w pokoju i dzięki swojej uniwersalności są zawsze w modzie.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż przy pomocy samego drewnianego łóżka możemy wprowadzić do naszej sypialni w zależności od naszych preferencji rys nowoczesności lub staroświeckości, minimalistyczny design lub uniwersalny styl skandynawski, prostotę i niewymuszoną elegancję lub oryginalność i niepowtarzalność. Wszystko zależy od naszego wyboru

Obecnie bardzo modne są meble drewniane w stylu minimalistycznym. Takie łóżko drewniane wykonane z ciemnego gatunku drzewa charakteryzować się będzie surową prostotą i minimalizmem formy. Drewniany stelaż bez żadnych dodatków lub z prostym, surowym zagłówkiem wykonanym z litego drewna stanowi kwintesencję minimalizmu i nowoczesnego stylu w aranżacji wnętrz. Sosnowe lub świerkowe łóżko w stylu skandynawskim również charakteryzować się będzie prostotą formy,  lekkością, jasną barwą drewna i znakomicie wkomponuje się w skandynawską sypialnię, pełną naturalnego drewna, bieli i światła.

Jeśli lubimy niebanalne wnętrza warto postawić na Orient. Drewniane łóżko w stylu japońskim będzie łóżkiem szerokim, niemal kwadratowym i obniżonym, bez zagłówka. Często stelaż łóżka w stylu japońskim leży wprost na podłodze, nie ma w nim nóżek. Do tego dosuniemy niską, japońską ławę, orientalne wzory na ścianach i nasza sypialnia przypominać będzie japońskie wnętrza. Ci, którzy lubią stare, zabytkowe wnętrza, mogą wybrać drewniane łóżko w stylu retro. Takie łóżko wykonane będzie z ciężkiego, ciemnego drewna, z wysokim bogato zdobionym zagłówkiem i rzeźbionymi wysokimi filarami, do których przeczepimy baldachim. Do sypialni w stylu retro pięknie nadawać się będą ciężkie dębowe szafy i komody oraz drewniana podłoga z widocznymi sękami i słojami. Sypialnię w stylu retro można także wyposażyć w jasne drewniane meble i jasne łóżko, nawiązujące do dawnego angielskiego stylu.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że łóżko drewniane może mieć najróżniejsze oblicza. Zawsze jest ono jednak wykonane z naturalnego materiału, przyjaznego człowiekowi i środowisku, a przy tym służyć nam będzie z pewnością przez długie lata.

No tags for this post.